Martinské Hole - Winter Park Martinky

Lyžiarske stredisko Winter Park Martinky

ponorka1

Naša aktuálna ponuka:

 

 

APARTMÁNOVÝ DOM "NOVÁ PONORKA" 

MARTINSKÉ HOLE

 

 

 

 

 

 

 WINTER PARK MARTINKY

 

Lyžiarske stredisko Winter Park Martinky  sa nachádza na Severe Slovenska nad mestom Martin na Martinských holiach. Do strediska sa v súčasnosti dostanete iba osobným autom alebo pešo. Po dobudovaní 8 miestnej kabínkovej lanovky bude stredisko dostupné verejnou dopravou z Martina. Do Winter Parku Martinky sa odbočuje vo Vrútkach. Mesto Vrútky sa nachádza na hlavnom cestnom ťahu č. 1/18 Žilina - Vysoké Tatry - Poprad. Koordináty pre GPS: S 49°05´33", V 18°50´06". Pozorne si prečítajte pravidlá dopravy na Martinské hole.

 

 

 

 

 

WINTER PARK MARTINKY ponúka v súčasnosti 8 kvalitných denne udržiavaných zjazdových tratí, od ľahkých až po stredne ťažké. Špecialitou je Snowboard & Free style aréna, ktorá je situovaná pri vleku Javorina Pozostáva z niekoľkých railov a skokov pre viac či menej skúsených jazdcov. Doprava na svahu je zabezpečovaná šiestimi vlekmi a modernou 6-sedačkovou lanovkou. Na zjazdovkách Floch a Rekreačná je v prípade potreby k dispozícií aj umelé zasnežovanie. Medzi služby strediska patrí samozrejme  lyžiarska škola, požičovňa lyží a  reštauračné zariadenia.  

 

Výnimočná scenéria a členitý terén Martinských holí poskytuje množstvo rôznorodých turistických tratí vhodných pre vyznávačov horskej turistiky, nordic walkingu a cykloturistiky. Výhľad na charakteristické bralá, tiesňavy a skalné útvary len umocňujú zážitok z pohybu v Národnom parku Malá Fatra, kde je súčasne možné obdivovať niekoľko unikátnych rastlinných a živočíšnych druhov.

 

Najväčším lákadlom pre turistov je krajinné prostredie tvorené Malou a Veľkou Fatrou v spojení s Kremnickými vrchmi. Vyznačuje sa pestrými geologickými, povrchovými a klimatickými zvláštnosťami a takisto bohatou faunou a flórou. To všetko poskytuje návštevníkom príjemné a nezabudnuteľné zážitky. V úseku Bariérová – Strečno je možné splavovať rieku Váh na originálnych drevených pltiach. Malá Fatra má okrem iného výborné podmienky na paraglidingové lety. Jedným z outdoorových športov, ktoré sa dajú v tomto regióne pestovať je cykloturistika. Konkrétne Lúčanská Fatra (oblasť juhozápadnej Malej Fatry) má až 19 vyznačených cyklotrás s celkovou dĺžkou cez 500 km.

 

V okolí strediska Martinské hole je viacero kultúrno-historických pamiatok a kúpeľných zariadení, ktoré sú pre návštevníkov mimoriadne atraktívne:
• Spa Aquapark Turčianske Teplice – 30 km
• Kúpele Rajecké Teplice – 45 km
• Thermal Park Bešeňová – 45 km
• Aquapark Tatralandia v Liptovskom Mikuláši – 55 km
• Wellness Kováčová pri Zvolene – 65 km

 

Doprava:

 

Pravidlá dopravy do / zo strediska Winter Park Martinky

Pokiaľ chcete ísť autom až hore do strediska Winter Park Martinky vo výške 1 240 m n.m., musíte sa riadiť pravidlami a pokynmi pracovníkov lyžiarskeho strediska Winter Park Martinky. Cesta je jednosmerná, preto sa chodí smerom hore alebo dole iba v stanovených časoch. Zároveň je potrebné aby vozidlá boli vybavené snehovými reťazami, ktoré podľa pokynov pracovníkov na rampe pravdepodobne budete musieť použiť. 

 

V prípade, že nemáte so sebou snehové reťaze, môžete využiť možnosť zakúpiť si snehové reťaze v štandardných rozmeroch u pracovníka na rampe. Snehové reťaze sa nedajú sa zapožičať, ale iba zakúpiť. 

 

Dovoľujeme si požiadať návštveníkov Winter Parku Martinky, aby boli počas jazdy po účelovej komunikácii k sebe mimoriadne ohľaduplní a tolerantní. Cesta trvá približne 20 minút a vôbec nezáleží na nejakej tej minútke, takže dodržujte rýchlostné obmedzenie a jazdite hore či dole maximálnou rýchlosťou 30 km / hod. Vyššia rýchlosť nemusí byť bezpečná pre vás a pre ostatných na ceste. Nevytláčajte druhé vozidlá, dodržiavajte dostatočné odstupy. Vaša prípadná kolízia s iným vozidlom znemožní ostatným dostať sa do alebo zo strediska Winter Park Martinky a namiesto príjemnej lyžovačky vás ale aj ostatných bude čakať viac starostí ako radosti. 
Vopred vám ďakujeme za vašu bezpečnú a zodpovednú jazdu! 

 

Kapacita parkovísk je obmedzená. V lyžiarskom stredisku Winter Park Martinky sa neplatí poplatok za použitie účelovej komunikácie ani poplatky za parkovanie motorového vozidla. 

 

Časový harmonogram dopravných obmedzení na ceste na Martinské hole: 
- nahor môžete ísť iba v čase od 06:00 do 12:00 a od 19:00 do 24:00 hod. 
- nadol môžete ísť iba v čase od 13:00 do 18:00 a od 01:00 do 05:00 hod
.

 

Autom v smere od Žiliny (zo západu) 
V Žiline pokračujte po ceste 1/18 v smere na Martin, Poprad. Vrútky sa nachádzajú cca 20 km od mesta Žilina. Odbočte na konci mesta Vrútky vpravo na smer Martinské hole a smer autocamping. Priamo na odbočke sa nachádza transparent s logom Winter Park Martinky a so šípkou doprava. Po odbočení choďte po hlavnej ceste až po rampu, cca 1,5 km. Tu začína účelová komunikácia až hore na Martinské hole, na ktorej platia pravidlá uvedené vyššie. 

 

Autom v smere od Ružomberka, Popradu (z východu) 
V Ružomberku pokračujte po ceste 1/18 v smere na Martin a Žilinu. Odbočka do strediska Winter Park Martinky sa nachádza za koncom mesta Martin, na začiatku mesta Vrútky. Odbočka sa nachádza cca 100 metrov za reštauráciou Koliba, priamo na odbočke sa nachádzajú dopravné zrkadlá. Z cesty 1/18 odbočte vľavo a pokračujte po hlavnej ceste až po rampu, cca 1,5 km. Tu začína účelová komunikácia až hore na Martinské hole, na ktorej platia pravidlá uvedené vyššie. 

 

Autom v smere od Kremnice, Banskej Bystrice (z juhu) 
Pred mestom Martin odbočte na smer Žilina. Na konci mesta sa dostanete na cestu 1/18, pokračujte v smere na Žilinu. Odbočka do strediska sa nachádza za koncom mesta Martin, na začiatku mesta Vrútky. Odbočka sa nachádza cca 100 metrov za reštauráciou Koliba, priamo na odbočke sa nachádzajú dopravné zrkadlá. Z cesty 1/18 odbočte vľavo a pokračujte po hlavnej ceste až po rampu, cca 1,5 km. Tu začína účelová komunikácia až hore na Martinské hole, na ktorej platia pravidlá uvedené vyššie. 
  

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                     

 Viac informácií: